ایران، تهران، خیابان شهید بهشتی
+98 (21) 88 85 26 93 - 6

میزبانی وب چیست؟

میزبانی وب چیست؟

هاست، Host، میزبانی وب، میزبانی وب اشتراکی، هاستینگ اشتراکی و هاست اشتراکی، واژگانی هستند که به صورت معادل هم در سایت “های هاست 24” (HiHost24.com) استفاده شده است و همه آنها به یک مفهوم اشاره می کنند و مقدار فضایی است که در اینترنت به شما اختصاص یافته و به دامنه ای که انتخاب کرده اید متصل می گردد، وب هاستینگ به سرویس دهنده ای گفته می شود که میزبانی صفحات وب را به عهده دارد.

“های هاست 24” (HiHost24.com) با ارائه انواع مختلف سرويس ميزباني روی اينترنت متناسب با هر بودجه، امکان معرفی موسسه شما بر روی اينترنت را فراهم آورده است سرورهای پر سرعت ما جايگاه مناسبی برای سايت شما می باشند. در حال حاضر “های هاست 24” (HiHost24.com) مجهز به چندین سرور سرويس دهنده اختصاصی بوده و در حال‌حاضر چند قرارداد همکاری مجزا برای نگهداری سرورهای خود در دیتاسنترهای معتبر در آلمان، فرانسه، انگلستان، کانادا، آمریکا و ایران طرف قراردادهای ما می باشند.

قدرت ارائه خدمات در شبکه وب، ناشی از دائمی بودن آن است. عبارت معروف 7/24 ، شعار ویژه وب است و این شعار فقط با ارائه خدمات منظم و بدون افت کیفیت محقق می شود. بی شک کیفیت سرویس ها و خدمات هاست و ایمیل، از حساس ترین مواردی است که بطور مستقیم در کیفیت خدمات عرضه شده بوسیله وب سایت، تاثیر‌ می گذارد.

“های هاست 24” (HiHost24.com) خدمات هاست خود را با دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز ارائه می دهد و صاحب تجربیات ارزشمندی در ارائه خدمات هاست در این دو سیستم عامل می باشد. به علاوه این “های هاست 24” (HiHost24.com) به عنوان مشاور شرکت های دیگر در استفاده از خدمات‌ برنامه های ‌کاربردی آنها است.

سرور یا هاست لینوکس

لینوکس یک سیستم عامل متن باز (Open Source) است. و به عنوان یک سیستم عامل رایگان در اختیار همه قرار دارد. البته نسخه های تجاری لینوکس نیز موجود است. سرورهای لینوکس دارای سیستم عامل لینوکس و وب سرور آپاچی می باشد این سرورها فقط از زبان های PHP  و PERL به خوبی پشتیبانی می کنند. از نظر امنیت سرورهای لینوکس به لحاظ نوع پیکربندی و ساختار به مراتب از امنیت بالاتری برخوردارند.

سرور یا هاست ویندوز

ویندوز یک سیستم عامل تجاری و غیر رایگان است که توسط شرکت مایکروسافت طراحی و توسعه داده شده و به فروش می رسد. ویندوز سرور نسخه های متفاوتی دارد که برای هر کدام بسته به امکانات و خدماتی که برای سرور و سرویس دهنده فراهم می کند، هزینه های متفاوتی در ماه باید پرداخت شود. استفاده از ویندوز رایگان نیست. سرورهای ویندوز دارای سیستم عامل ویندوز سرور می باشد که وب سرور آنها نیز IIS بوده و بیشتر برای افرادی که برنامه نویسی ASP و یا .NET استفاده می کنند استفاده می شود، البته سایت هایی که با PHP هم طراحی شده اند را نیز پشتیبانی می کند.

توجه: در نهایت این طراح سایت شما است که می بایست در خصوص نیازهای خود اعلام نظر نماید و سیستم عامل سرور هیچ اختلالی در کار کاربران عمومی سایت ندارد و نیازی نیست که سیستم عامل کامپیوتر کاربران با سیستم عامل سرور یکی باشد.

امنیت و بهینه سازی

برای راحتی کاربران، سرورهای ویندوز به گونه ای بهینه سازی شده اند که امکان ارائه سرویس هایی نظیر PHP و MySQL  را با بالاترین بازدهی داشته باشند. همچنین سایت های سرورها از لحاظ امنیتی به طور کامل از پیکربندی مجزا در سطح تنظیمات برخوردار هستند و این مسئله  آسیب پذیری سایت های سرور از یکدیگر را به حداقل می رساند.

تنظیمات وب سرور به گونه ای است که امکان حملات را به حداقل می رساند و به کاربران نیز اجازه می دهد تا در صورت تمایل تنظیمات امنیتی سایت خود بر روی IIS را از طریق فایل پیکربندی سایت مدیریت کنند و آزادی عمل کافی در مدیریت امنیتی سایت خود داشته باشند. موارد بسیاری لحاظ شده است که کاربران از سرویس میزبانی خود کمال استفاده را ببرند اما مجبور به فعال سازی سرویس های پایه نباشند.

پیش بینی های سخت افزاری به گونه ای لحاظ شده است که نگرانی های از بین رفتن دیتا به واسطه نبود Backup یا RAID به طور کامل به فراموشی سپرده شده است. نسخه های پشتیبان به طور کاملا منظم از دیتا کاربران تهیه می شود و کاربران کافی است که تنها دغدغه بروز نگاه داشتن سایت خود را داشته باشند و مسایل زیر ساخت را به “های هاست 24” (HiHost24.com) بسپارند.

به عبارت ساده تر، “های هاست 24” (HiHost24.com) همیشه قبل از کاربران، تنظیمات بروز رسانی های مورد نیاز را بر روی سرورها اعمال می نماید. در هنگام استفاده از سرویس نیز، ما در کنار شما هستیم تا بدون دغدغه از سایت خود استفاده نمایید.