ایران، تهران، خیابان شهید بهشتی
+98 (21) 88 85 26 93 - 6

راهنمای ثبت دامنه های ir

راهنمای ثبت دامنه های ir

وب سایت ایرنیک (IRNIC) مرکز ثبت دامنه های مرتبه اول کشوری نقطه-آی‌آر (‎.ir) و نقطه-ایران (.ایران) می باشد. با عضویت در سامانه ایرنیک با نام شخصی خود به آسانی می توانید دامنه های ملی مورد نظر خود را به ثبت برسانید و کنترل کامل آنها را در اختیار داشته باشید. البته هزینه ثبت یکساله برای شما برای هر عدد دامنه ir برابر با 16000 تومان خواهد بود.

برای این منظور ابتدا یک شناسه کاربری در وب سایت ایرنیک برای خود ایجاد کنید. ثبت نام از صفحه www.nic.ir انجام می شود و به مشخصات کامل شما از جمله شماره پاسپورت و کد ملی احتیاج دارد. به شناسه ساخته شده اصطلاحا nic handle می گویند.

مراحل ثبت نام

1- ورود به سایت nic.ir

2- کلیک بر روی ساختن شناسه کاربری.

3- انتخاب نوع عضویت، که معمولا شخص حقیقی می باشد و کلیک کردن تکمیل فرم و دریافت شناسه.

4- تکمیل فرم های مشخصات.

5- پس از تکمیل فرم بر روی بازنگری کلیک کنید.

6- تکمیل یک فرم دیگر و اتمام مراحل.

7- شناسه و رمز عبور برای شما ایمیل می شود.(دقت کنید که ایمیلی که معرفی می کنید باید معتبر بوده و به آن دسترسی داشته باشید).

8- حتماً وارد سایت شوید و رمز عبور را تغییر دهید، چنانچه ظرف 7 روز اول ثبت نام وارد سایت نشوید، ثبت نام شما غیرفعال شده و شناسه شما حذف می گردد.

9- ابتدا از سامانه ir وارد پنل کاربری خود شوید و سپس از منوی بالا، سمت چپ بر روی گزینه مشخصه های شناسه کلیک کنید.

10- در صفحه جدید در وسط صفحه دکمه ای به نام مدیریت رابطه های مجاز وجود دارد، بر روی این دکمه کلیک کنید تا صفحه مورد نظر برای شما ظاهر شود.

11- سپس در صفحه جدید همانند تصویر زیر گزینه صاحب امتیاز دامنه را برابر خودم و نمایندگان قرار دهید و بر روی دکمه اعمال کلیک و در انتها در پرتال مشتریان اقدام به ثبت دامنه خود کنید.

12- پس از تکمیل سفارش و پرداخت صورتحساب توسط شما، در اولین فرصت نسبت به ثبت دامنه مورد نظر شما اقدام می شود.

توجه: روند ثبت دامنه پس از ثبت نام معمولا کمتر از یک روز طول خواهد کشید. تنظیمات DNS برای دامنه های شما نیز به عهده شما خواهد بود که از قسمت کاربری شما در nic.ir انجام پذیر است.