ایران، تهران، خیابان شهید بهشتی
+98 (21) 88 85 26 93 - 6

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت چیست؟

امروزه وب سایت و پورتال یکی از بدیهی ترین امکانات یک سازمان بوده و حضور در دنیای وب امری بسیار مهم محسوب می گردد. تیم طراحی وب سایت “های هاست 24” (HiHost24.com) آماده است تا حضور شما در دنیای وب و اینترنت را امکان پذیر سازد. با انجام انواع سفارش های طراحی وب سایت برای افراد حقیقی، سازمان ها، شرکت ها و موسسات دلایل زیادی وجود دارد که شما نیز، نیاز به داشتن یک وب سایت در پهنه وب را احساس کنید.

چرا باید یک وب سایت داشته باشم؟

امروزه و همگام با پیشرفت تکنولوژی وب سایت ها نیز نقش مهمی در بسط و گسترش آن ایفا می کنند. تا حدی که هر شرکت، فروشگاه و یا هر شخصی داشتن وب سایت را بسیار بدیهی می داند و سعی می کند تا علاوه بر فعالیت در محیط فیزیکی و واقعی به فعالیت در محیطی مجازی بنام وب بپردازد. طراحی وب سایت نیز باید بگونه ای باشد تا از کاربران در دنیای مجازی نمره قبولی کسب کند.

اطلاع رسانی

داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما و یا ارائه خدماتی که به مشتریان خود می دهید مانند داشتن یک کاتالوگ کامل از فعالیت های خود است که می توانید با هزینه کاملا معقول به تعدادی زیادی از افراد مثلا هزاران و شاید هم میلیون ها نفر در اینترنت نمایش دهید (دلیل اصلی ساختار ابتدایی وب که در حقیقت یک شبکه است این امر را موجب می شود).

بازاریابی رایگان

موتورهای جستجوگر و بسیاری از سایت های اشتراک گذاری لینک در حقیقت به صورت روزانه برای شما، محصولات و خدمات شما به صورت رایگان بازاریابی می کنند. فقط کافی است که سایت شما به آنها معرفی شود. البته تعداد افرادی که از این طریق به محتوای وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند بر عوامل بسیاری تکیه دارد که تیم “های هاست 24” (HiHost24.com) می تواند برای وب سایت شما خدمات بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر (SEO / Search Engine Optimize) را نیز انجام دهد.

همیشه در دسترس

در هر کسب و کاری با توجه به محدودیت ها، در اوقات زیادی شما، به اصطلاح غیر قابل دسترس (تعطیل) هستید. اما وب سایت شما در ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته می تواند در مقابل مشتریان شما پاسخگو باشد پیام های آن ها را دریافت کند، محصولات شما را معرفی کنید و…

کسب درآمد

مقدار سودآوری سایت شما به طرح کلی، هدف از ایجاد و رویه آن بستگی دارد. اما امروزه بسیاری از افراد هستند که تنها در آمد آنها از طریق فروش محصولات و یا ارائه خدمات از طریق وب سایت ها است. پس شما هم می توانید با دایر کردن یک وب سایت درآمد خوبی داشته باشید.

برخی از ویژگی های طراحی وب سایت

طراحی سازگار با انواع مرورگرها

طراحی باید بگونه ای باشد تا در مرورگرهای مورد استفاده کاربران از جمله کروم (Chrome)، فایرفاکس (FireFox)، اپرا (Opera)، اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) و… از لحاظ چینش المان ها و کارکرد وب سایت هیچگونه مشکلی رخ ندهد و تمامی کاربران براحتی وب سایت را مشاهده نمایند.

طراحی وب سایت واکنش گرا (Responsive)

امروزه با افزایش چشمگیر استفاده کاربران از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها، و تغییر نسل کامپیوترها به لپ تاپ و در حال حاضر به تبلت و تلفن های همراه هوشمند، وب سایت ها نیز مجبور به استفاده از تکنولوژی می باشند تا در تمامی نمایشگرها بخوبی واکنش نشان داده و نمایشی ایده آل داشته باشند.

برنامه نویسی با آخرین متد طراحی سایت

استفاده از زبان های مختلف و به روز برنامه نویسی وب مانند (HTML5, CSS, Ajax, PHP, ASP, ASP.Net, Java, JavaScript) و… باعث می شود که وب سایت طراحی شده مطابق با استانداردها بوده و عملکرد موثری نیز داشته باشد.

افزایش سرعت بارگذاری سایت

سرعت بالای بارگذاری (Load) وب سایت از عوامل مهم در طراحی و بهینه سازی سایت محسوب می شود. هرچه زمان بارگذاری وب سایت سریعتر باشد احتمال بستن مرورگر توسط کاربر کمتر شده و استفاده از خدمات وب سایت افزایش می یابد. همچنین موتورهای جستجو امتیاز خوبی به این ویژگی می دهند.

تنوع در قالب، طرح و رنگ

تنوع فراوان در تمامی اجزا سازنده وب از جمله قالب، فونت، رنگ، افزونه ها و… باعث شده است تا تاثیر شگرفی بر کاربرپسند بودن آن و هرچه جذاب نمودن ظاهر وب سایت می نماید. مهندسی چیدمان المان ها و شناخت رنگ ها و هماهنگی آنها در کنار هم باعث این زیبایی در طراحی می شود.

بهینه شده برای موتورهای جستجو

برنامه نویسی مبتنی بر استانداردهای سئو باعث می شود وب سایت برای موتورهای جستجو بهینه شده و موتورهای جستجو سریعتر و راحت تر وب سایت را کنکاو و در دیتابیس خود ذخیره کنند و باعث افزایش رتبه به ازاء کلمات کلیدی در بین رقبا خواهد شد.

پیاده سازی بر روی سیستم مدیریت محتوا

برای سهولت در مدیریت محتوا توسط مدیر سایت، وب سایت پس از طراحی و آماده سازی تحت سیستم مدیریت محتوای قدرتمند قرار می گیرد تا پس از آن مدیر سایت  براحتی و با سرعت زیاد به  درج مطالب، مدیریت محتوا و ویرایش کامل سایت داینامیک بپردازد.